Компенсація від Shopify для українського бізнесу

Як перенести свій магазин на Shopify: Інструкція з переїзду


Як перенести свій магазин на Shopify: Інструкція з переїзду

У цьому посібнику наведено кроки, які допоможуть перенести ваш магазин з іншої платформи на Shopify (Шопіфай).

Ви можете використовувати цей посібник як відправну точку та як довідковий ресурс, щоб не забути жодного ключового завдання з налаштування вашого нового Shopify-магазину.

Зміст

Крок 1. Налаштуйте основні параметри в адмін-панелі Shopify-магазину

Перш ніж ви почнете додавати товари та налаштовувати платіжні системи, вам слід виконати кілька адміністративних завдань:

 1. Використовуйте чекіст з міграції інтернет-магазину, щоб переконатися, що ви нічого не пропустили при перенесенні свого онлайн-магазину.
 2. Завершіть початкове налаштування Shopify-магазину, щоб адреса вашого магазину, адреса електронної пошти та інші налаштування магазину були актуальними.
 3. Дізнайтеся, як керувати своїм обліковим записом.
 4. Створіть облікові записи співробітникам свого магазину, щоб у кожного з них був особистий логін і вся конфіденційна інформація залишалася в безпеці.

Крок 2. Імпортуйте контент та дані вашого магазину у Shopify

При переїзді на Shopify, вам необхідно перенести контент: товари та відгуки до них, облікові записи покупців, сторінки блогу, а також дані, такі як транзакції ваших клієнтів. У цьому гайді термін "дані" стосується як контенту, так і даних.

Перенесення даних може зайняти деякий час, тому почніть працювати над цим якнайшвидше. Оцініть наявні дані та вирішіть, які з них потрібно перенести. Запишіть у блокноті всі типи даних, які потрібно перенести. Навпроти вкажіть скільки даних кожного типу потрібно перенести. Приклади типів даних, які ви, можливо, захочете перенести: товари, клієнти, замовлення, подарункові картки, коди знижок, блоги, сторінки (політика доставки, контакти та інші веб-сторінки) та відгуки про товари.

Після того, як ви визначилися з даними, які хочете перенести, вам слід вирішити, як ви переноситимете ці дані і в якому порядку. Ось кілька варіантів перенесення даних, які ви можете використовувати:

 • Скопіюйте та вставте контент зі старого сайту.
 • Використовуйте відповідний додаток для міграції з магазину додатків Shopify.
 • Найміть Shopify-розробника, який міг би перенести додатковий функціонал старого магазину або розробити новий.

Вибір варіанта залежить від наявних у вас фінансів та обсягу даних, які потрібно перенести. Якщо вам потрібно перенести великий обсяг контенту, вам, ймовірно, доведеться використовувати додаток. Але не забувайте про можливість ручного копіювання та вставки даних, особливо якщо вам потрібно перенести невеликі обсяги контенту, наприклад контент сторінок про доставку та політику магазина.

У таблиці нижче наведено різні типи даних і доступні варіанти міграції:

Дані Варіанти перенесення
Товари CSV-файл, додаток Shopify, Product API для розробника
Клієнти CSV-файл, додаток Shopify, Customer API для розробника
Замовлення Додаток Shopify, Order API для розробника, Transaction API для розробника
Подарункові картки, сертифікати та кредитні бали магазину Додаток Shopify, GiftCard API для розробника
Блоги Додаток Shopify, Blog API для розробника, Blog Article API для розробника
Сторінки (політика доставки, контакти та інші веб-сторінки) Додаток Shopify, Page API для розробника

Важливий порядок, при якому ви імпортуєте дані про товари, клієнтів та замовлення. Якщо вам необхідно імпортувати всі типи даних, переносити їх необхідно в наступному порядку:

 1. Товари
 2. Клієнти
 3. Замовлення

Якщо ви будете дотримуватись цього порядку, у вас буде доступ у Shopify до повної історії транзакцій ваших клієнтів. Перенесені замовлення також будуть пов'язані з відповідними товарами та клієнтами.

Тимчасово відключіть емейл-повідомлення про замовлення

При перенесенні замовлень розсилатимуться ті самі повідомлення, що й при створенні нових замовлень. Тому перш ніж розпочати імпорт відключіть відправлення повідомлень про замовлення.

Коли ви вимкнете повідомлення про замовлення, ви також не отримуватимете повідомлення про будь-які нові замовлення. Але ви, як і раніше, зможете переглядати всі замовлення в адмін-панелі свого Shopify-магазину.

Після завершення міграції не забудьте увімкнути сповіщення про замовлення.

Знайдіть додаток для міграції на Shopify з вашої поточної платформи

Додатки міграції зменшують обсяг роботи, яку необхідно виконати для імпорту даних. Ви можете знайти безкоштовні та платні додатки для міграції та імпорту даних у Shopify App Store.

Імпорт даних магазину вручну за допомогою файлів CSV

Якщо ви вирішите імпортувати свої товари та дані про клієнтів вручну, ви можете використовувати CSV-файли для їх масового імпорту в свій магазин Shopify.

Ось інформація про шаблони файлів CSV, які потрібно використовувати для імпорту даних:

Крок 3. Організуйте свої товари після їх перенесення

Якщо ви використовували додаток для імпорту своїх товарів в Шопіфай, важливо переконатися, що вся інформація про ваші товари була імпортована правильно. Дізнайтеся більше про поширені помилки міграції та способи їх усунення.

Якщо ви продаєте цифрові товари або послуги, переконайтеся, що ви знайомі з усіма відмінностями між цифровими та фізичними товарами.

Щоб перевірити, чи правильно було перенесено дані про товари:

Крок 4. Подбайте про зовнішній вигляд вашого вебсайту

Щоб допомогти вам розпочати роботу, у розділі "Themes" вашої адмін-панелі вже встановлено тему за замовчуванням. Якщо ви хочете завантажити іншу тему для свого інтернет-магазину, вам потрібно додати її з магазину тем Shopify.

Ви можете:

 • Вибрати одну з безкоштовних Shopify-тем. Безкоштовні теми розроблені Shopify. Допомога з налаштуванням безкоштовних тем здійснюється підтримкою Shopify.
 • Купити платну Shopify-тему. Платні теми розробляються сторонніми розробниками. Допомога з налаштуванням сторонніх тем надається розробником теми.

Можливість випробувати платну тему у своєму магазині

Ви можете випробувати платну тему, щоб подивитися, як вона виглядає з вашими товарами, фірмовими кольорами та стилем вашого бренду, перш ніж брати на себе зобов'язання купити цю тему.

 • Під час попереднього перегляду теми можна вносити зміни за допомогою редактора тем.
 • Будь-які внесені вами зміни будуть збережені після придбання теми.
 • Ви можете переглянути до 19 платних тем у своєму магазині Шопіфай.

Крок 5. Налаштуйте перенаправлення URL-адрес

Перенаправте трафік зі старої платформи до свого нового Shopify-магазину. Таким чином, ви не втратите трафік і SEO-позиції свого сайту в пошукових системах.

Крок 6. Налаштуйте свій домен

При налаштуванні магазину Shopify ви можете купити новий домен або перенести домен, пов'язаний з вашим існуючим магазином, у свій новий обліковий запис Shopify.

Щоб підготуватися до міграції вашого магазину, вам може знадобитися відключити всі існуючі домени, які ви хочете перенести, від налаштувань вашої попередньої платформи. Якщо ви цього не зробите, ви можете зіткнутися з помилками із сертифікатами SSL.

Купівля та підключення нового домену

 1. Купіть домен через Shopify або в іншого реєстратора доменних імен.
 2. Встановіть свій домен у якості основного, щоб він став доменом, який відображатиметься клієнтам у їхньому браузері, у результатах пошуку та у соціальних мережах.
 3. Налаштуйте переадресацію електронної пошти, щоб емейл-повідомлення, які клієнти надсилають на адресу електронної пошти вашого особистого домену, перенаправлялися на особисту адресу електронної пошти.

Перенесення існуючого домену

Якщо у вас є існуючий домен, виконайте наведені тут дії, щоб підключити свій домен до магазину Shopify.

Крок 7. Налаштуйте доставку

Дуже важливо правильно налаштувати тарифи та способи доставки перед запуском магазину. Щоб отримати додаткову інформацію про доставку та обробку замовлень, натисніть тут.

Якщо ви продаєте цифрові товари або послуги, вам необхідно вимкнути опцію доставки, оскільки вашим клієнтам послуга доставки не буде потрібна.

Щоб налаштувати доставку:

Крок 8. Налаштуйте податки

Стягнення податку з продажів є важливою частиною вашого бізнесу. Залежно від вашого розташування, до вашої продукції можуть застосовуватись різні правила та положення про податок з продажу. Щоб переконатися, що ваш магазин відповідає цим правилам, витратьте деякий час, щоб зрозуміти процес налаштування податків Shopify.

Якщо ваш магазин доставляє товари до Європи, зверніть увагу на правила, які застосовуються під час продажу цифрових товарів.

Збирання податків залежно від пункту призначення доставки

При налаштуванні доставки ви можете застосовувати податки на доставку до своїх товарів відповідно до податкових правил регіону клієнта. Вони розраховуються в Shopify автоматично.

Якщо вам потрібно скоригувати податки регіону з унікальними податковими обмеженнями або на основі певного набору товарів, ви можете зробити це, переназначивши податки вручну.

Слідкуйте за збором податків

Коли ви налаштовуєте оподаткування для своїх товарів, вам слід подумати про те, як ви відстежуватимете свої податки протягом року.

Якщо ви не впевнені, яку систему ви збираєтеся використовувати для відстеження податків, можливо, вам варто переглянути додатки бухобліку в Shopify App Store.

Крок 9. Підключіть провайдера платежів

Щоб клієнти могли платити вам, вам необхідно підключити та налаштувати провайдера платежів. Провайдер платежів дозволяє безпечно приймати платежі за кредитними картками та іншими способами оплати. Shopify пропонує власного провайдера платежів (Shopify Payments), а також безліч підтримуваних сторонніх провайдерів платежів.

Якщо ви вирішите використовувати Shopify Payments, ви можете обійтися без сплати додаткових комісій за транзакції третіх сторін і переглядати свої виплати прямо в адмін-панелі Shopify-магазину.

Щоб налаштувати провайдера платежів:

 1. Виберіть провайдера платежів зі списку у адмін-панелі Шопіфай або підключіть стороннього провайдера.
 2. Увімкніть Shopify Payments або стороннього провайдера платежів у адмін-панелі Shopify.
 3. Виберіть, як ви хочете обробляти та авторизувати платежі, коли клієнти купують щось у вашому магазині.

Тепер, коли ви налаштували своїх провайдерів платежів, необхідно налаштувати сторінку оформлення замовлення.

Щоб налаштувати сторінку оформлення замовленя:

 1. Вирішіть, яким має бути процес оформлення замовлень клієнтами, щоб він збігався з вашою стратегією обробки замовлень.
 2. Створіть сторінки з правилами та політикою свого магазину, щоб ваші клієнти знали про них до оформлення замовлення.
 3. Виберіть налаштування збору інформації про клієнтів на сторінці оформлення замовлення відповідно до того, чи хочете ви збирати їх адреси електронної пошти, щоб інформувати клієнтів у майбутньому про події та рекламні акції, що проходять у вашому магазині.

Крок 10. Розмістіть кілька тестових замовлень

Тепер, коли ви налаштували параметри оплати, слід спробувати провести кілька транзакцій, щоб переконатися, що все працює. Виконання тестового замовлення допоможе зрозуміти процес, через який проходять ваші клієнти, коли купують вашу продукцію. Ви можете отримати доступ до всіх замовлень, які розміщують клієнти, в розділі Orders в адмін-панелі Shopify-магазину.

Ви можете виконувати тестові замовлення для різних типів транзакцій:

Коли ви будете створювати, повертати та виконувати замовлення, ви отримуватимете ті ж електронні листи, які ваші клієнти будуть отримувати за кожну дію з їх замовленням. Ви можете редагувати шаблони цих листів у розділі Notifications в адмін-панелі Шопіфай-магазину.

Крок 11. Запросіть своїх клієнтів створити облікові записи на новому сайті

Після того, як ви перенесли дані своїх клієнтів та запустили свій магазин, ви можете запропонувати своїм клієнтам створити облікові записи у своєму новому Shopify-магазині.

Якщо у вас багато клієнтів, ви можете використовувати додаток з магазину додатків Shopify для масового відправлення запрошень. Якщо ви використовуєте тарифний план Shopify Plus, використовуйте додаток Bulk Account Inviter.


Зміст
Як перенести свій магазин на Shopify: Інструкція з переїзду
Зміст