Компенсація від Shopify для українського бізнесу

Природнє освітлення при самостійній фото-зйомці товарів: 6-ти крокова інструкція


Природнє освітлення при самостійній фото-зйомці товарів: 6-ти крокова інструкція

Природнє освітлення може стати найкращим другом або найлютішим ворогом у фотозйомці продукції для інтернет-магазину. Жодне редагування не зможе врятувати фотографію від поганого освітлення.

Налаштування освітлення та камери визначають результат зйомки від початку до кінця, тому розуміння основ освітлення допоможе вам досягти дивовижних фотографій товарів, які ви зможете використати на вашому сайті та у маркетингових кампаніях.

Малоймовірно, що власник інтернет-магазину матиме доступ до фото-студії та всього обладнання, необхідного для зйомки професійних фотографій продукції. Тому в цьому пості ми спробуємо розглянути, як можна самостійно освоїти техніку природного освітлення, створюючи фотографії за допомогою простого смартфона або професійної фотокамери.

Зміст

Знайдіть правильні умови освітлення

Умови освітлення

Найважливіша частина процесу налаштування фотокамери – це налаштувати освітлення. Також вона і найскладніша.

Насправді, немає швидкого рішення, як це зробити правильно. Різні товари вимагають різного освітлення, і саме ви повинні визначити, що найкраще підходить для вашої продукції. Коли ви знатимете основи, вам доведеться пройти шлях спроб і помилок, поки ви не знайдете для себе ідеальну формулу. Давайте розглянемо, які бувають способи природного освітлення.

Природнє освітлення через вікно – ідеальне рішення з кількох причин. По-перше, кожен може використовувати цей метод. По-друге, природнє освітлення із вікна має єдиний напрямок. Це створює природні тіні, додаючи об'єкту фото 3D-ефект і текстуру, тим самим пожвавлюючи його.

Безкоштовний курс академії Shopify

Фотограф Джефф Делакрус (Jeff Delacruz) ділиться, як можна створити власну фотостудію та зробити гарні фотографії товару з бюджетом менше 50$. Курс англійською мовою.

При фото-зйомці за допомогою методу вікна краще знімати тоді, коли день яскравіший. Оцініть погоду. Сонячний день сьогодні чи похмурий. Не завжди сонячний день може виявитися найкращим вибором. Тут найкраще зорієнтуватися, попрактикувавшись у фотозйомці за різної погоди. Як видно на нижньому фото, завдяки зйомці з природним освітленням, відблиски та тіні фотографії суттєво змінюються.

Блики та тіні фотографії

Використовуйте природнє освітлення

Добре природнє освітлення необхідне для отримання чудових зображень. Керуючи тінями, створеними за допомогою природного світла, можна додати до фотографії товару різні елементи.

Але одна з найбільш передбачуваних особливостей природи — те, що вона непередбачувана. Тому природнє освітлення часто змінюється, що зобов'язує бути готовим до змін.

Природне освітлення

Коли сонце протягом дня переміщується по небосхилу, світло, що потрапляє через вікно, також змінюється. Тому вибір найкращого освітлення може бути пов'язаний з часом доби. Простежте, як змінюється освітлення з вікна протягом дня, щоб вибрати конкретне освітлення для конкретного об'єкта зйомки.

Є три типи природного освітлення:

 • Фронтальне освітлення – це коли потік світла падає на товар попереду.
 • Контрове освітлення – це коли світло потрапляє на об'єкт зйомки ззаду.
 • Будь-який інший кут освітлення, при використанні якого важливо розуміти, що він відкидатиме тінь на протилежний бік об'єкта зйомки.

Щоб краще розібратися, як працювати з природним освітленням, поставте стіл або стілець поруч із вікном і покладіть на нього білий аркуш паперу, зафіксувавши його під кутом 90 градусів. Це дасть можливість отримати правильну комбінацію гарного освітлення та м'яких тіней. Білий лист не повинен знаходитись навпроти прямих сонячних променів, оскільки це призведе до появи темних непривабливих тіней.

Якщо сонце надто яскраве, вам не обов'язково чекати похмурої погоди або відповідного часу доби. Натомість, ви можете використовувати тонкий білий аркуш як світловий фільтр, розмістивши його між джерелом світла та об'єктом зйомки. Намагайтеся уникати жорсткого світла, оскільки він робить кольори більш інтенсивними, виділяючи навіть найменші недоліки, не видимі неозброєним оком.

Як використовувати відбивач для посилення тіней

Якщо сонце раптово зникло за хмарами, знизивши рівень природного світла, переконайтеся, що у вас є під рукою відбивач, який допоможе посилити освітлення, тим самим підвищуючи точність тіней. У яксоті відбивача можна використовувати білу дошку або будь-який інший предмет з білою поверхнею.

Без достатнього рівня природного освітлення на цій куртці з'являються тіні від шпарок.

Якщо ви використовуєте відбивач вперше, вам варто підібрати оптимальний рівень світла, що відбивається від поверхні відбивача. Для цього достатньо перемістити відбивач ближче чи далі від об'єкта зйомки.

З відбивачем шпарки на куртці стають менш помітними, оскільки тіні заповнені світлом.

Дивіться, куди спрямовані сонячні промені та постарайтеся змусити їх відбиватися у напрямку об'єкта зйомки. Кут відбиття завжди складає 90 градусів. Правильне встановлення відбивача дасть вашому зображенню максимальну кількість світла, усуваючи на ньому тіні.

При зйомці своїх фото я завжди стою так, що праворуч від мене знаходиться вікно, тоді як відбивач знаходиться ліворуч. Таке розташування відбивача дозволяє висвітлити місця, в які природнє освітлення вікна не потрапляє зовсім. Це дає м'якіший контраст моїм фотографіям.

Не бійтеся гратися з кутом відбивача, щоб знайти правильний баланс між освітленням та тінями. Знімаючи товар у режимі контрового освітлення, спробуйте розмістити відбивач перед товаром. Таким чином, ви додатково отримаєте освітлення фронтової частини товару.

У режимі зйомки з природним боковим освітленням тіні можуть бути особливо різкими. Використовуйте відбивач, щоб привести їх у норму.

Підготуйте фон для вашого товару

Знімаючи фото товару, вам потрібно подбати про чистий фон об'єкта зйомки. Його можна використовувати для додавання до кадру різних елементів. Обігруючи їх за допомогою природного світла, можна отримати чудові фотографії.

На відміну від лайфстайл-зйомки, фон для таких зображень завжди має бути білим, оскільки білий колір відбиває природнє світло на товар, що дозволяє отримати рівномірно освітлену фотографію. Білий фон особливо корисний у процесі редагування, оскільки його набагато легше видалити. Він також створює єдиний вигляд вашого веб-сайту, полегшуючи покупцям перегляд і порівняння товарів.

Косметичний бренд Megababe використовує білий фон для основних зображень своєї продукції, пропонуючи відвідувачам сайту чистий інтерфейс для навігації.

Магазин Megababe

Якщо розмір ваших товарів невеликий, то для створення білого фону достатньо використовувати білий аркуш паперу, прикріплений на стіні за товаром або до стільця, на якому розташований товар.

При зйомці об'ємних товарів можна купити рулон білих шпалер, розташувавши їх у кілька смуг на стіні.

Як ви бачите на фото вище, я знімаю навпроти білої стіни, залишаючи місце для відбивача. Я використав білий папір і трохи підігнув його, підклавши під сам товар. Це допомагає зробити фон безшовним і поширити світло на об'єкт зйомки.

Щоб зафіксувати папір, я притиснув його до стільця затискачем. Такий затискач можна купити у найближчому магазині господарських товарів. Важливо зафіксувати папір, щоб під час зйомки він випадково не з'їхав, зруйнувавши підібраний кут освітлення та тіней.

Шукайте різні ракурси зйомки

За допомогою ваших фотографій товару ви повинні відповісти своїм покупцям на всі питання, на які не може дати відповіді опис товару. Ось чому наявність різних ракурсів має велике значення.

Взуттєвий бренд Isleñas, наприклад, показує фото взуття збоку і зверху.

Взуттєвий інтернет-магазин Isleñas

Дайте можливість відвідувачам максимально розглянути ваш товар, щоб продемонструвати його особливості. Зрештою, користувач повинен ясно розуміти, як виглядає ваш товар з кожної точки 360 градусів.

Виконуючи знімки товару з різних кутів, ви також покажете свою креативність. Як показує практика, головним зображенням вашого товару має бути фронтовий ракурс на висоті рівня очей. Рекомендується робити до 12 різних зображень товару, що виділяють його основні особливості.

Якщо ви не впевнені, які особливості потрібно показати на фото, зосередьтеся на якості вашого товару. Візьміть крупним планом тканину, деталь, структуру або покажіть товар у дії. Обов'язково виділіть дрібні елементи вашого товару, які можуть зацікавити клієнтів.

Якщо вас не влаштовує положення товару щодо фотокамери, краще перемістити товар, залишивши камеру на своєму місці. Так ви збережете фон незмінним для всієї серії зйомок товару. Надалі це дозволить витратити менше часу під час редагування фото.

Фотограф з великим досвідом може обійтися без триноги, вибираючи найкращий ракурс та кут зйомки. У пошуках найкращої точки зйомки спробуйте зняти товар зверху замість фронту. Зйомка зверху дозволяє використовувати більше варіативності. Особливо якщо ви хочете показати товар у контексті інших елементів. Або чому б не зняти товар знизу, візуально роблячи його більшим?

Ось основні ракурси, які ви повинні знати та з якими варто експериментувати під час зйомки:

 • На рівні очей: показує товар таким, яким ми його бачимо насправді. Такий ракурс рекомендується для головного фото товару.
 • Високий кут зйомки: Показує зверху, начебто ви дивитеся на нього, височіючи над ним.
 • Низький кут показує товар знизу.
 • Ракурс із пташиного польоту: Показує товар, ніби ви знаходитесь безпосередньо над ним.
 • Похилий: Показує товар збоку, начебто ви нахилилися перед ним праворуч або ліворуч.

Використовуйте ручні параметри налаштування камери

Принадність використання професійної камери в тому, що ви можете керувати кожним аспектом налаштування параметрів. Але перш ніж ви почнете налаштування, ви повинні налаштувати триногу. Використання триноги є важливим для отримання більшого від ваших фото. За відсутності триноги її роль може виконати стопка книг.

Тринога необхідна для забезпечення стабільності, мінімізації крихітних зрушень, які б могли зруйнувати чудову фотографію. Я рекомендував би, щоб ви переконалися, що ваша тринога відповідає лінії висоти, на якій розміщений товар. Це полегшує проведення експериментів під час фотосесії.

Для досягнення кращих результатів рекомендую знімати тільки в ручному режимі. Освоєння ручного режиму дозволяє краще пристосуватися до середовища, в якому відбувається зйомка, будь то вулична зйомка або студія з різним освітленням.

Зйомка вручну дає змогу керувати всіма можливими для вашої камери параметрами. В цьому випадку не доводиться переживати про неправильне автоматичне регулювання. Ось головні параметри, які слід виставляти вручну:

 • апертура;
 • ISO;
 • баланс білого;
 • швидкість спрацьовування затвора (витримка).

Апертура

Спочатку ми розглянемо апертуру. Я б рекомендував, щоб ви використовували більш високе значення f-зупинки, тому що вона допомагає зберегти кожну деталь у фокусі. Я волію знімати між f/8 та f/14, оскільки така апертура дозволяє не втрачати багато світла, зберігаючи товар у фокусі.

Якщо ви бажаєте бути впевнені, що товар буде у фокусі на вашому фото, виставляйте апертуру на рівні f/12. Зрештою, що вищий параметр апертури, то чіткішим вийде фото.

ISO

Наступним розглянемо параметр ISO. Регулювання ISO змінює рівень освітлення фото. Чим нижче ISO, тим менш чутлива камера до світла та вища якість зображення. Але при надто високому ISO зображення починають виглядати зернистими та піксельними. Знімаючи в темному навколишньому середовищі, висока ISO необхідна. Але, по суті, ви маєте власноруч підібрати оптимальний ISO для ваших умов.

Як тільки ви знайдете баланс між освітленням та якістю зображення, ваші фото будуть виглядати свіжо. У моїй студії є відмінне природнє освітлення, тому мені вистачає ISO в межах 300-500, залежно від погодних умов. В особливо хмарні дні я використовую більш високі параметри, домагаючись кращої чистоти зображень.

Баланс білого

Вибір правильного балансу білого дозволить вашій камері точно скоригувати кольори щодо рівня освітленості. Як новачок, ви напевно захочете використовувати автоматичне регулювання балансу білого. Так, камера вибере відповідний баланс білого згідно з поточним освітленням.

Як тільки ви починаєте впевненіше регулювати параметри налаштування камери, я б порадив вам вручну намагатися вибирати баланс білого. Так, ви зможете досягати саме таких фото, які ви хочете бачити. Мета полягає в тому, щоб отримати фото, найближче до того, яке ви бачите у відео-об'єктиві своєї камери і в реальності.

Замість того, щоб підбирати оптимальне освітлення, вам достатньо скоригувати параметри камери. Перенасичення фото сонячного кольору або різке сонячне світло зробить ваші фото перевитриманими. Такі фото вже не вдасться виправити у фото-редакторі, тому що надмірно освітлені предмети не матимуть на фото всіх деталей, які вони мають насправді.

Швидкість спрацьовування затвора (витримка)

Коли ви встановили апертуру, ISO та баланс білого, ви можете нарешті встановити параметри швидкості затвора. Довша витримка допомагає камері взяти більше світла. У результаті, фотографія вийде чіткіша.

Налаштування ручних параметрів для камери смартфона

Немає жодного сумніву, що використання професійної камери є ідеальним рішенням для зйомки товарів. Але це не повинно вас стримувати. Технології смартфонів з кожним днем ​​удосконалюються, і більшість з них мають чудові вбудовані камери. Принаймні ви зможете зробити такою камерою частину фотографій гарної якості, а решту відредагувати до кращого результату.

Ось кілька ключових підказок для зйомки товару з камери смартфона:

 • Уникайте використання функції збільшення масштабу, оскільки це зменшує якість зображення.
 • Уникайте розпливчастих фотографій, вклавшись у покупку триноги для вашого смартфона.
 • Уникайте зйомки з фронтової камери, оскільки вона не така гарна, як камера на задній стороні смартфона.
 • Уникайте використання флеш-пам'яті для зберігання ваших фото, оскільки вона при обробці та стисканні фото може спотворити кольори зображення.
 • Намагайтеся не використовувати зайві деталі в сцені та темний фон, віддаючи перевагу білому фону.
 • Уникайте повторного редагування фото, оскільки це зменшує його якість (за винятком редагування дрібних деталей).

Різні програми здатні допомогти вам отримати фото, подібні до знятих дзеркальною цифровою камерою. Найчастіше я рекомендую користуватися програмою Lightroom CC.

Я рекомендую використовувати "Lightroom CC" на вашому робочому комп'ютері, синхронізувавши його з мобільним додатком. Я волію редагувати фотографії в настільній версії програми, оскільки великий екран дозволяє краще розглянути деталі, які потребують редагування.

Починайте фотографувати свої товари

Тепер, коли у вас вже все налаштовано, настав час починати робити фотографії. Безперечно, вам доведеться вносити корективи в налаштування по ходу зйомки, але під час практики це приносить задоволення. Насолоджуйтесь процесом зйомки, висловлюючи свою креативність. Зробіть безліч фотографій з різних кутів, записуючи, за яких налаштувань вони були зроблені, щоб потім побачити, до чого вони привели.

Якщо у вас є час, завантажте всі фото на ваш настільний комп'ютер, щоб розглянути їх детальніше. Як тільки ви вибрали найкращі фото, настав час приступати до їх редагування.

Про автора: Рейчел Джекобс (Rachel Jacobs) – Голова Контенту та Партнерства у «Pixc», провідний сервіс оптимізації е-коммерс продуктів. Компанія «Pixc» робить із фотографій товарів середньої якості професійні зображення, що підвищують конверсію інтернет-магазину.

FAQ по освітленню при фотографуванні товарів

Чому природнє освітлення найкраще підходить для фотографії товарів?

Природнє освітлення найкраще підходить для фотографії товарів, оскільки воно є найбільш природним і створює найбільш реалістичні зображення, що сприяють зростанню продажів.

У чому різниця між природним та студійним світлом?

Природнє світло походить від сонця, а студійне - від штучних джерел, таких як лайтбокси, стробоскопи і т.д.

Чи потрібне мені спеціальне обладнання, щоб зробити природні фотографії продукції?

Вам не потрібне спеціальне обладнання, щоб зробити хороші фотографії товарів. Дотримуйтесь порад, наведених у цьому пості.

Як використовувати природнє освітлення під час зйомки товарів?

Природнє світло використовується при зйомці на вулиці, або в приміщенні через вікно. Дізнайтесь більше про використання природного світла для фотографій товарів у цій статті.
Створити інтернет-магазин Shopify

Почніть свій бізнес зі створення онлайн-магазину на платформі Shopify - одного з лідерів e-commerce індустрії у США та Канаді.

Тільки 1$ за перший місяць роботи магазину.


Зміст